הובלת חומרים מסוכנים ע"י המובילים בתחום

הובלת חומר מסוכן

משאיות לשינוע חומרים מסוכנים

התמודדות עם חומרים מסוכנים

התקדמות הטכנולוגיה והתעשיות השונות מאלצת אותנו להתמודד עם שאריות חומר מסוכנות הנכללות תחת השם חומרים מסוכנים.
גזים, נוזלים ומוצקים היכולים לסכן את בריאותנו, לסכן את בריאות
בעלי החיים והצמחייה בסביבתנו מחייבים טיפול מיוחד, חומרים מסוכנים שמשתחררים לסביבתנו יכולים לגרום לדליקות, לזיהומים חמורים ואף להשפעות מסרטנות.

חברת שי תובלה מתמחה בהובלת חומרים מסוכנים
לכל חלקי הארץ!

צור קשר: 04-9552006

מסווגים את החומרים המסוכנים למספר קבוצות שבניהן:

חומרי נפץ – קבוצת חומרי הנפץ החולקת לארבע תתי קטגוריות בהתאמה לרמת הסיכון שיוצרים חומרי הנפץ, הקטגוריות הן פיצוץ המוני דהינו חומרים המסוגלים לגרום לפיצוץ גדול ומאסיבי במידה ולא מטפלים בהם כנדרש, סכנת קרינה דהינו חומרי נפץ שמשחררים קרינה לסביבתם ויכולים לגרום לסרטן, הדף מזערי שהוא דומה מאוד לקטגוריה הראשונה אך בעל רדיוס התפשטות נמוך יותר ונפץ לא רגיש דהינו חומרי נפץ הדורשים מנגנון מיוחד להפעלתם.

גזים – קבוצה זו מחולקת לשלושה תתי קטגוריות שהם גזים דליקים בדגש על הובלה וטיפול של החמצן, גזים דחוסים לא דליקים וגזים רעילים שיכולים לגרום לפגיעה חמורה במערכת הנשימה.

נוזלים דליקים – בקבוצה זו נמצא את כל מיני השמנים והדלקים, רגישות הנוזלים השונים מסווגת בהתאמה לטמפרטורה בה הם הופכים למסוכנים, טמפרטורה זו נקראת טמפרטורת ההבזקה והיא בעצם הטמפרטורה בה הנוזל משחרר כמות מספקת של אדים היכולים ליצור ריאקציה עם האוויר ולהתלקח.

מוצקים – בקבוצה זו נמצא את כל המוצקים הדליקים, שוב המוצקים מסווגים בהתאם לרמת הרגישות שלהם ליצירת ריאקציה להתלקחות, ניתן להבחין במוצקים שטמפרטורת ההתלקחות שלהם נמוכה מטמפרטורת החדר כך שהם דורשים הובלה ואחסנה בקירור או מוצקים המסוכנים במגע עם מים.

חומרים רדיואקטיביים – חומרים המשחררים קרינה לאוויר.
חומרים מסוכנים מטבעם דורשים תנאי הובלה ואחסנה מיוחדים, תנאי ההובלה נגזרים בישראל מחוק שירותי ההובלה שנחקק בשנת 1997, לא כל אחד מורשה להוביל חומרים מסוכנים, הובלת חומרים אלו דורשת רישיון מיוחד וציוד הובלה מיוחד המותאם לאופי החומר אותו מובילים.

חברת שי תובלה מספקת שירותי הובלת חומרים מסוכנים, מוסמכת להובלת כל סוגי החומרים וברשותה ניסיון רב בנושא, צי הרכבים של חברת שי תובלה מונה רכבים מיוחדים המשמשים להובלות מסוג זה.

חברת שי תובלה מחויבת לעבודה לפי תקן ISO 9001.

טלפון: 04-9552006  |   פקס: 04-9552019  |  כתובת: ת.ד 1392 מיקוד 27000 א.ת קרית ביאליק.